www.SHaDoWc4.yoo7.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

www.SHaDoWc4.yoo7.com

sitemize hoşgeldiniz

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Okuldan alındı, 20 altın karşılığında zorla evlendirildi!

YazarMesaj
delgado_yusuf
Admin

Okuldan alındı, 20 altın karşılığında zorla evlendirildi! Empty
MesajKonu: Okuldan alındı, 20 altın karşılığında zorla evlendirildi!   Okuldan alındı, 20 altın karşılığında zorla evlendirildi! Icon_minitimeÇarş. Mart 19, 2008 6:53 pm

Muş’ta, henüz ilköğretim okulunda öğrenciyken, 6 ay önce okuldan alınarak 20 altın karşılığında zorla evlendirildiği iddia edilen 16 yaşındaki kız çocuğu, evden kaçarak ailesi hakkında Bulanık Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundu.
Alınan bilgiye göre, Bulanık ilçesine bağlı Karaağıl beldesi İlköğretim Okulu 8. sınıf öğrencisi Yazgül Şakar, ailesi tarafından okuldan alınarak 20 altın karşılığında Erzurum’un Tekman ilçesine bağlı Çukuryayla köyünde yaşayan 25 yaşındaki Tekin Şen ile imam nikahı kıyıldı.
Şakar, evlenmek istemediği ve imam nikahıyla yaşadığı Şen’in yanında 6 ay kaldıktan sonra evden kaçarak Tekman Jandarma Karakol Komutanlığına sığındı.
Daha sonra, kendi isteği doğrultusunda jandarma tarafından ailesinden ayrı yaşayan abisi Erhan Şakar’a teslim edilen Şakar, Bulanık Cumhuriyet Savcılığına, kendisini zorla evlendirdikleri iddiasıyla ailesi hakkında suç duyurusunda bulundu.
Bulanık Cumhuriyet Savcılığının, olayla ilgili soruşturma başlattığı bildirildi.
Yazgül Şakar, en büyük hayalinin eğitimini tamamlamak olduğunu, ancak istemediği evlilik yüzünden okulundan ayrı kaldığını söyledi.
Artık ailesine güvenmediğini, devletin koruması altında yaşayarak eğitimini tamamlamak istediğini dile getiren Yazgül Şakar, şöyle konuştu:
"Beni okuldan aldılar. Zorla 20 altın karşılığında kocaya verdiler. Şu anda ağabeyimin evindeyim, ama o da askere gidecek. Bu yüzden sahipsiz kalacağım. Bir yatılı okula yerleşip devletin güvencesi altında eğitimimi tamamlamak istiyorum." Baba Mehmet Nuri Şakar ise, kızı Yazgül Şakar’ı istemediği kişiyle evlendirdiği için pişman olduğunu söyledi.
Başlık parası olarak aldığı 20 altınla da kızının evlilik masraflarını karşıladığını öne süren baba Şakar, "Pişmanım, çünkü bir çocuğun hayatını kararttım" dedi.

Okuldan alındı, 20 altın karşılığında zorla evlendirildi!
1 sayfadaki 1 sayfası